Zdobywca drugiego miejsca na Zimowej Giełdzie Piosenki, zespół Punched Orange pojawił się w naszym studiu. Zapytaliśmy ich min. o to czym kierują się w swojej karierze, jaka historia kryje się za ich nazwą i co łączy ich z zespołem Myslovitz.

Na co dzień Punched Orange zazwyczaj gra muzykę hard-rockową przeplataną alternatywą i punkiem.  Nazwa zespołu wzięła się z tego, że w Mysłowicach Daniel, jeden z członków zespołu wiózł taczkę pełną pomarańczy, potknął się, wszystkie mu wypadły i zaczął je bić. Inny członek zespołu zapytał go co robi, a gdy usłyszał, że bije pomarańcze zapytał czy gra również na gitarze. Założyli razem zespół i stąd wzięła się jego nazwa.

Punched Orange to coś w co jego członkowie wkładają 90% swojego serca, ale po za tym projektem zaangażowani są też w inne rzeczy. Pracują, studiują i uczą się, ale dążą do tego by Punched Orange było ich spełnionym marzeniem. Aktualnie chcą grać jak najwięcej koncertów i wydać następną płytę.

W ZGP wzięli udział, ponieważ uznali, że to bardzo fajna możliwość na pokazanie się szerszej publiczności i zagrać z zespołem Myslovitz. Jako młody zespół muszą szukać wszystkich okazji na zaistnienie, a nagrody były bardzo kuszące. Nie ma dużo organizowanych takich studenckich konkursów, a z perspektywy jednego z członków zespołu, też studenta jest to naprawdę super sprawa.

Zapraszamy do wysłuchania pełnej wersji wywiadu i zapoznania się z wszystkim co Punched Orange miało nam do powiedzenia.

Prowadził- Mateusz Kozieł
Realizacja- Jakub Koziarz