Zwycięzca tegorocznej Zimowej Giełdy Piosenki, Kuba Folwarczny pojawił się wraz ze swoim zespołem w studiu naszej telewizji. Zapytaliśmy go min. o to jak wyglądały ich początki i jakie mają plany na najbliższe lata.

Zespół na co dzień gra szeroko pojętego rocka z elementami indie i alternatywy. Obecny skład zespołu Kuby istnieje od mniej więcej roku, a około 6 miesięcy później zaczęły się ich wspólne występy. Wokalista znalazł jego obecnych członków poprzez różne grupki w mediach społecznościowych, spotkali się na pierwszej próbie i trwa to do dziś.

Zapytani o plany na przyszłość członkowie zespołu odpowiedzieli, że chcą po prostu dalej koncertować, a Kuba stwierdził, że ma plan nagrać kolejne single, z których jeden jest już w drodze.  Mają również zamiar wystąpić na różnych, mniejszych festiwalach i przeglądach takich jak Zimowa Giełda Piosenki właśnie. Chętnie sprawdziliby się też w roli supporta przed jakimś bardziej znanym zespołem.

Każdy z członków zespołu ma swój ulubiony zespół i tworząc muzykę mieszają się ich muzyczne gusta. Kuba wymienił zespół U2, a z ust jednego z członków zespołu padła też nazwa grupy Smashing Pumpkins.

Zachęcamy was do posłuchania pełnej wersji wywiadu i dowiedzenia się co jeszcze Kuba i członkowie jego zespołu mieli wam do powiedzenia.

Publikacja- Adrian Kokot
Prowadziła- Maria Turło
Realizacja- Jakub Koziarz
Montaż- Julia Pietkiewicz
Social media- Emilia Hakman