Minął rok pełen ciężkiej pracy na uczelni i wielu życiowych wyzwań, ale studenci na reszcie doczekali się swojego święta. Po rozgrzewce na Politechnice Opolskiej, Piastonalia wróciły na UO i mają już od pierwszego dnia wiele do zaoferowania.

Już o 9 rano na kampusie Uniwersytetu Opolskiego na artystycznie uzdolnionych  studentów czeka Wielkiego Kredowanie, podczas którego mają oni okazję przyozdobić swoimi rysunkami teren UO. Nieco później, bo o godzinie 11 wszyscy chętni będą mogli skorzystać z gościnności Samorządu Uniwersytetu Opolskiego i zjeść przygotowane przez nich śniadanie. Gdy już wszyscy się najedzą to na kampusie pojawią się studenci Politechniki Opolskiej i wszyscy razem wyruszą na Żakinadę, coroczny przemarsz braci studenckiej po Opolu.

Przewodniczący Samorządu UO, Franciszek Posacki streścił również kilka najważniejszych zasad panujących podczas Piastonaliów. W ich skład wchodzi na przykład to, że zabronione jest wnoszenie niebezpiecznych przedmiotów oraz własnego alkoholu i jedzenia. Wyjątkiem jest jedynie woda, którą można przynieść w małych, półlitrowych butelkach. Całego wydarzenia będzie pilnowała ochrona, a przedstawiciele Samorządu chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.

Zapraszamy na Piastonalia i życzymy dobrej zabawy Wam wszystkim. W wolnej chwili wpadajcie też na nasze social media by zobaczyć materiały dotyczące tego wydarzenia i fotorelacje, na których może znajdziecie siebie samych.

Publikacja- Adrian Kokot
Prowadzili- Patrycja Śmigielska, Franciszek Posacki
Realizacja- Daniel Socha
Montaż- Julia Pietkiewicz
Social Media- Łukasz Burkiewicz