Wyspa Bolko kojarzy się nam z ciszą, spokojem i wytchnieniem. W Galerii Sztuki Współczesnej mamy możliwość zobaczenia wystawy pt. ” Zielona Apteczka Śródmieścia”, która nawiązuje do tego opolskiego skarbu natury.

Według autorki wystawy, Aleksandry Zapotocznej celem projektu było stworzenie przestrzeni wytchnienia w samym centrum miasta. By to osiągnąć chciała ona w symboliczny sposób przenieść pierwiastek wyspy Bolko , a jej projekt był częścią “Festiwalu Wyspy Bolko.”

Galeria “Aneks” została wypełniona roślinami, które na co dzień możemy znaleźć na wyspie Bolko, a celem tego było pokazanie dobroczynnego wpływu roślinności na dobrostan człowieka żyjącego w mieście takim jak Opole. Cierpi ono na chroniczny brak zieleni, a ludzie w nim żyjący są często zmęczeni i przebodźcowani. Wszystkie elementy wystawy są pochodzenia naturalnego i nie ma wśród nich niczego z tworzyw sztucznych.

W ramach wystawy powstała również wielkowymiarowa recepta, której wystawcą jest GSW w Opolu. Miejscem jej realizacji jest wyspa Bolko, a wypisane są na niej zalecenia, które “wyspa” ma dla odwiedzających.

Zachęcamy do zobaczenia materiału i samodzielnego odwiedzenia zarówno wystawy jak i samej wyspy Bolko.

Publikacja- Adrian Kokot
Prowadziła- Karolina Janiak
Realizacja- Julia Pietkiewicz
Montaż- Julia Pietkiewicz