Za nami półfinał B Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie, który odbył się na terenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zorganizował go tamtejszy AZS i była to pierwsza taka ich inicjatywa.

Do turnieju zgłosiło się 20 uczelni, a wśród znaleźli się zarówno badmintonowi debiutanci, jak i weterani tego wydarzenia. Zeszłorocznym mistrzem Polski była drużyna z katowickiego AWF i w tym roku to również bardzo wymagający przeciwnik.

Drużyna z Uniwersytetu Opolskiego była mniej liczna niż rok temu, ale nie wpłynęło to na jakość jej gry. Nasi reprezentanci spisali się świetnie, a dzięki serii zwycięstw nad innymi drużynami awansowali do finału. Dostało się do niego 8 drużyn z półfinału, a nasza drużyna zajęła w nim 7 miejsce. Mamy nadzieję, że to jednak nie szczyt ich możliwości, a w finale pokażą, na co ich stać. Zostanie on zorganizowany w Bieluniu i odbędzie się już 14 kwietnia. Życzymy naszej drużynie jak najlepszych wyników, a was zachęcamy do zobaczenia relacji z półfinału.

Prowadził- Jakub Koziarz
Realizacja- Jakub Koziarz