Podczas minionego Wielkiego Grania, studenci mieli możliwość wzięcia udziału w Wielkim Graniu, turnieju mieszanym siatkówki odbywającym się na terenie uniwersyteckiego Orlika. Uczestnicy do końca walczyli o każdą piłkę, ale zwycięzca mógł być tylko jeden.

Zorganizowany przez AZS i Samorząd Studencki turniej powstał z powodu bardzo dużej frekwencji na zajęciach sekcji sportowych. Jednymi z takowych są ćwiczenia z siatkówki, która cieszy się na naszym uniwersytecie ogromną popularnością. Siatkarze zostali podzieleni na dwie 3-zespołowe grupy, a każda z drużyn w nich się znajdujących rozegrała ze sobą mecze bezpośrednie. Po zakończeniu rywalizacji w fazie grupowej wyłoniono zaś mecze o pierwsze, trzecie i piąte miejsce.

Jedną z drużyn, które wzięły udział byli Busiarze. Część ich zawodników grało już wcześniej na nieco wyższym poziomie, m.in. w Akademickich Mistrzostwach Polski, ale drużyna potraktowała turniej na poważnie i grała na 100%. W wyniku tego zajęli pierwsze miejsce i mogli cieszyć się ze zwycięstwa w Wielkim Graniu.

Wydarzenie przyciągnęło wielu kibiców, którzy z uwagą obserwowali siatkarskie zmagania i dopingowali swoich faworytów. Wydarzenie można niewątpliwie zaliczyć do udanych i pozostaje nam jedynie czekać na kolejną edycję. W międzyczasie zapraszamy do naszej relacji wideo z Wielkiego Grania.

Publikacja- Adrian Kokot
Realizacja- Małgorzata Andruszyszyn
Montaż- Aleksandra Krupop
Social media- Adrian Kokot, Jakub Koziarz