Czy wiecie jakie święto obchodzimy 2 maja ? Kiedy uchwalono Konstytucję 3 Maja ? O to i kilka innych spraw zapytał studentów Marcin Czekaj w najnowszym odcinku “Czekaj Sondy”.

Początek maja to dla wielu moment odpoczynku, zabawy i imprezowania. Gdy zapytaliśmy studentów o ich plany, okazało się, że zamierzają spędzić część tego czasu w pracy, ale znajdą również chwilę na beztroski odpoczynek na Jeziorze Turawskim lub przy ulubionych serialach.
Zapytani o wspomnienia z poprzednich Majówek wspomnieli zaś, że jednemu z nich raz prawie udało się całą przespać i jest to czas, który spędza się razem ze swoją rodziną i znajomymi. Ostatnimi laty część weekendu majowego zabiera im jednak praca i nie wszyscy studenci mają wiele godnych zapamiętania wspomnień z nim związanych.

Zapytani o to, jakie święta obchodzimy w tym czasie, większość studentów albo kompletnie się myliła, albo pamiętała jedynie część obchodzonych wydarzeń. Podobnie rzecz się miała, gdy zapytano o datę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na szczęście wśród zapytanych osób znalazły się i takie, dla których wymienienie tych informacji było dziecinnie proste.

A wy jak spędziliście tegoroczną majówkę? Dajcie znać pod materiałem na naszym FB.

Prowadził- Marcin Czekaj
Realizacja- Jakub Koziarz