W Muzeum Śląska Opolskiego miały miejsce warsztaty z Panią Barbarą Przerwą. Dotyczyły jednego ze stylów tańca, którego nazwa ma bardzo oczywiste pochodzenie. Czym jest taniec intuicyjny?

 

W tym stylu tańca nie ma określonych kroków i choreografii, każdy ruch jest spontaniczny i powinien płynąc prosto z wnętrza naszej duszy. Ta formuła może pomóc nam rozplątać emocjonalne więzy i pozbyć się blokad w ciele. Taniec ten możemy traktować jako medytacje i spróbować wykorzystać jego leczniczą i terapeutyczną moc. Podczas tych niezaplanowanych ruchów, zwiększamy świadomość własnego ciała oraz integrujemy ze sobą umysł i cielesność. Ta metoda jest jedną z łatwiejszych i przyjemniejszych, ponieważ:

 

– nie potrzebujemy specjalnego stroju;

– nie musimy mieć dobrej kondycji fizycznej;

– można poradzić sobie bez wcześniejszego przygotowania.

 

 

Czasem warto dać się ponieść dźwiękom, by otworzyć swój umysł i ciało. Możemy zyskać na uzdrawiającej mocy tego tańca. Ćwiczenie w domu może być sukcesywne, ale doświadczenie tańca pod okiem nauczyciela, może okazać się bardzo pomocne. Warsztaty odbędą się również w przyszłym roku, więc warto obserwować stronę Muzeum Śląska Opolskiego.

 

 

Julia Drożdż