Podczas niedawnego Wielkiego Grillowania studenci mieli możliwość wzięcia w wielu interesujących warsztatach. Na kreatywne dusze czekało zaś tzw. Wielkie Kredowanie, podczas którego upiększono nasz uniwersytecki kampus.

Jednym z zorganizowanych warsztatów było spotkanie z Dawidem Pelczarskim, współzałożycielem start-upu MyTaple. Podczas niego studenci dowiedzieli się, czym jest start-up i jakie znaczenie ma on w biznesie. Prowadzący przekazał im , że wiedzę na temat start-upów można wykorzystać tak naprawdę wszędzie. Przydaje się ona zarówno w dziedzinach typowo humanistycznych, jak i w zadaniach bardziej specjalistycznych. Nie każdy pragnie być przedsiębiorcą, ale każdy z nas ma swoje marzenia i według Dawida Pelczarskiego mogą być one czasami bardzo powiązane z założeniem własnego start-upu.

Inną okazją do puszczenia przez studentów wodzy fantazji były przeprowadzone w siedzibie Radia Sygnały warsztaty z tworzenia kolażu. Polega on na wycinaniu z np. gazet różnych nagłówków, ilustracji oraz zdjęć i składania tego w całość. To zajęcia pomaga ułożyć sobie w głowie nasze myśli i umożliwia przelanie ich na sztukę.

Po zdobywaniu wiedzy na warsztatach studenci mieli możliwość wzięcia udziału w Wielkim Kredowaniu. Licznie zgromadzone przed sceną osoby dostały różnokolorową kredę i mogli spełnić się w roli artysty. Według Aleksandry Trocińskiej, organizatorki wydarzenia kampus uniwersytetu jest cały szary i smutny, a by temu zaradzić, wpadła ze znajomymi na pomysł, by go pokolorować. Z pewnością kampus jest teraz znacznie piękniejszy niż wcześnie.
Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji i materiału wideo z tego wydarzenia.