Wakacje powoli się kończą, ale dalej jest trochę czasu, który warto ciekawie spożytkować. Zobaczcie jak polecają spędzić ten czas mieszkańcy Opola.

Jednym z polecanych przez Opolan miejsc jest Stobrawski Park Krajobrazowy. Jest on położony w pobliżu Opola, a miłośnicy natury poczują się tam jak u siebie. Można się tam wybrać na kilkugodzinny spacer i nie spotkać podczas ani żywej duszy. Pamiętajmy jednak, że jesteśmy tam gośćmi i w takim miejscu należy szanować występujące tam florę i faunę.

Miłośnikom sportów wodnych Opolanie polecają wybranie się nad Jezioro Turawskie lub Jezioro Nyskie. Można tam iść popływać lub wypożyczyć różnorakie sprzęty wodne. To świetny sposób na aktywny wypoczynek we wrześniowe popołudnie. Alternatywnym sposobem na spędzenie wakacji nad wodą są też spływy kajakami po okolicznej Małej Panwi.

Jeżeli macie taką możliwość to warto wybrać się również do naszych sąsiadów w Czechach. Szczególnie polecanymi miejscami w tym kraju są uzdrowisko Lázně Jeseník i okolice miasta Krnov.

Skarbem Opolszczyzny jest również Zamek Moszna, który przypomina zamki z filmów Disneya i przyjeżdżają do niego goście z całej Europy. Możliwym jest zwiedzenie go z przewodnikiem, a dostępne są różne trasy zwiedzania. Po zapoznaniu się z jego wnętrzem i historią można zjeść również pyszny obiad w zamkowej restauracji. Pałac otacza również piękny park, który przez większość roku zachwyca swoją urodą.

Zachęcamy do skorzystania z ostatniej części wakacji i napisania nam w komentarzu na Facebook jak je spędziliście.

Publikacja- Adrian Kokot
Prowadziła- Karolina Janiak
Realizacja- Julia Pietkiewicz
Montaż- Julia Pietkiewicz