Z okazji święta miłości i zakochanych, przypadającego co roku 14 lutego, zapytaliśmy studentów Uniwersytetu Opolskiego o ich upodobania muzyczne oraz wizualno-artystyczne wśród celebrytów. Byliśmy ciekawi kto jest ich „celebrity crushem” oraz jakie utwory goszczą na ich playlistach tuż przed walentynkami.

W odpowiedzi na nasze pierwsze pytanie studenci wymienili piosenkarzy, aktorów filmowych, a nawet influencerów, od Ariany Grande po samego Johnny’ego Deppa.
Okazuje się, że respondenci uwielbiają słuchać zarówno wykonawców polskich jak i zagranicznych. W kontekście gatunków muzycznych zdecydowanie przeważał pop, w mniejszości był hip-hop, który również grał w duszy studentom. Na złamane serce z pomocą przychodziły im utwory Olivii Rodrigo, która słynie z piosenek o nieszczęśliwej miłości.
Sondę trafnie podsumowuje powiedzenie „o gustach się nie dyskutuje”! Jeśli jesteście ciekawi, którzy celebryci podbili serca naszych studentów, albo szukacie inspiracji muzycznych na następne walentynki, to zapraszamy do obejrzenia naszej sondy. Znajdziecie ją poniżej.
Publikacja –Laura Raudzis
Prowadził –Hubert Pieczyński
Realizacja –Małgorzata Andrusyszyn
Montaż – Julia Pietkiewicz