W ostatnich dniach marca Opole odwiedził były premier, Donald Tusk.
W ramach spotkań były Przewodniczący Rady Europejskiej spotkał się ze studentami Uniwersytetu Opolskiego. W ramach spotkania “Nauka i Studenci w Polsce-perspektywa przyszłości” Donald Tusk rozmawiał ze studentami o kwestiach ekonomicznych, społecznych oraz perspektywie rozwoju, którego niezwykle istotną częścią są właśnie młodzi ludzie. W przeprowadzonym wywiadzie rozmawialiśmy między innymi ze studentami, którzy opowiedzieli nam jakie są ich odczucia odnośnie spotkania z Donaldem Tuskiem. Podczas spotkania nie zabrakło części na spontaniczne pytania ze strony publiczności, z czego chętnie korzystali zgromadzeni na spotkaniu studenci UO. Na zakończenie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, zadać pytanie lub zdobyć autograf.

Wpis na stronę: Michał Włodarczyk
Prowadzenie: Patrycja Śmigielska