Październik już za kilka dni, a studenckie wakacje dobiegają końca. W związku z tym Karolina Janiak zapytała studentów jak przygotowują się do nowego roku akademickiego i czy mają jakieś sposoby na przetrwanie najcięższych momentów studiów.

Niektórzy studenci twierdzą, że na studiach wystarczają im jedynie jeden zeszyt i długopis, inni w ramach przygotowań do najbliższego roku wyprowadzają się z akademików, a ci mniej szczęśliwi powtarzają semestry.

Zapytani o to jak to jest być studentem jedni mówią, że jest ciężko i bardzo przeszkadza im plan zajęć , a na swojej akademickiej ścieżce można napotkać na wiele trudności. Jest to jednak część życia, daje to nam wiele lekcji oraz i uczy wielu umiejętności, który przydadzą nam się w dalszym życiu.  Bycie studentem pozwala nam na poznanie dziesiątek nowych osób, wejście do nowych środowisk i naukę na wybranym przez siebie kierunku. Warto również pamiętać o specjalnych zniżkach, z których studenci chętnie korzystają w pociągach, kinach lub restauracjach.

Na pytanie o to jak przetrwać studia usłyszeliśmy, że do egzaminów powinniśmy się przygotowywać z wyprzedzeniem , a nie noc przed takowym. Warto również pojawić się na nich z pozytywnym nastawianiem i wiarą, że może się nam udać zdać. My również życzymy wszystkim studentom powodzenia w nowym roku akademickim, łatwego zdania egzaminów i wielu niezapomnianych przeżyć z przyjaciółmi. Pamiętajmy, że studia to nie jedynie nauka i czasem warto pozwolić sobie na chwilę odpoczynku w barze, kinie lub klubie.

Publikacja- Adrian Kokot
Prowadziła- Karolina Janiak
Realizacja- Małgorzata Andrusyszyn
Montaż- Julia Pietkiewicz