Europa Master to kierunek, który umożliwia zdobycie trzech dyplomów magisterskich, z trzech renomowanych uczelni – Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Johannesa Gutenberga w Moguncji i Uniwersytetu w Dijon we Francji.

Kierunek ten przeznaczony jest dla studentów, którzy posiadają licencjat z zakresu nauk społecznych i biegle rozmawiają w językach angielskim oraz francuskim. Studenci podróżują podczas 4 semestrów studiów po Polsce, Francji i Niemczech. Celem Europa Master jest zdobycie wiedzy na temat Unii Europejskiej, jej zasobów i możliwości, ale ważnym aspektem jest również poznawanie nowych osób i nauka współpracy. Kierunek ten zwraca szczególną uwagę na relacje oraz budowanie więzi i dzięki temu studenci potrafią umiejętnie przedstawiać swoje poglądy.

Europa Master to współpraca międzyregionalna znacząca wiele dla autorytetu Uniwersytetu Opolskiego oraz władz regionu. Przyszłość jest w rękach młodych ludzi, bo to oni przygotowują się, aby stawić czoła wyzwaniom, które stoją przed Unią Europejską w najbliższych latach. Przyszłość to innowacyjność i technologia, ale także problemy, przed którymi rozwiązaniem stanie młodzież!

Publikacja – Oliwia Drewniak
Realizacja – Malina Habzda