Podczas tegorocznych Piastonaliów studenci mają możliwość spotkać się wolontariuszami akcji Tramwaj Zwany Pożądaniem. Dzięki nim mogą dowiedzieć się czegoś na temat zakażeń HIV i AIDS oraz innych infekcji przenoszonych drogą płciową.

Tramwaj Zwany Pożądaniem to akcja prowadzona przez opolski odział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Na Piastonaliach pojawili się, by edukować młodzież na temat zdrowia reprodukcyjnego i chorób przenoszonych drogą płciową. Każdy z obecnych na wydarzeniu wolontariuszy jest ubrany w strój konduktora i ma z sobą czerwoną torbę, w której znajdują się długopisy, prezerwatywy, zapalniczki oraz materiały związane z akcją.

Dzięki akcji istnieje możliwość wykonania anonimowych testów na HIV, HCV oraz kiłę. Obecni są doktor oraz pielęgniarz i nie jest to nic strasznego. Wynik otrzymuje się w ciągu 15 minut i każdy chętny może wykonać taki test.

Prowadziła- Karolina Czabanowska
Realizacja- Szymon Paszkowski