Już od 13.11 została otwarta Baza Rodzin. To już XXI edycja Szlachetnej Paczki, w której wolontariusze docierają do najbardziej potrzebujących rodzin aż w 19 rejonach!

 

W sobotę 13.11.2021, o godz. 8:00 nastąpiło Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki. Od tej pory przez najbliższe cztery tygodnie każdy może wybrać z bazy rodzinę, której chce pomóc. Szlachetna paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Projekt ten organizowany jest przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Organizacyjnie opiera się na pracy kilkunastu tysięcy wolontariuszy w całej Polsce koordynowanej z centrali w Krakowie.

Zasadą działania projektu jest tzw. mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia do tego, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy. Organizatorzy projektu deklarują, że „nie pomagają biedzie roszczeniowej” i chcą, aby „ludzie sami radzili sobie w życiu”. Pomoc rodzinom przekazywana jest podczas Finału Szlachetnej Paczki, nazywanego „weekendem cudów”, który odbywa się co roku na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia.

 

Paulina Rabenda