fot. Gov.pl

 

Już za niecały miesiąc odbędzie się Szczyt Cyfrowy ONZ. Co najważniejsze, organizatorem IGF 2021 jest Polska. Hasło konferencji to Internet United, a wydarzeniem towarzyszącym będzie Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF).

 

Tegoroczna edycja odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, od 6 do 10 grudnia 2021 roku. Celem tej inicjatywy jest poszerzenie wiedzy odnośnie funkcjonowania Internetu, jego rozwoju, a także aktualnych zjawisk panujących w wirtualnej przestrzeni.

Za koordynację nadchodzącego wydarzenia odpowiada pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej oraz pełnomocnik RP ds. IGF 2021, reprezentujący Polskę na posiedzeniach IGF Multistakeholder Advisory Group (MAG), ONZ – Krzysztof Szubert.

Każdy może mieć wpływ na tematykę ogólnoświatowej dyskusji, a tym samym na przyszłość Internetu. Dlatego serdecznie zapraszamy do współpracy przedstawicieli wszystkich środowiskmówi Krzysztof Szubert.

Jak świat wirtualny wpływa na życie młodych osób? Co zrobić, by ułatwić i ulepszyć funkcjonowanie w przestrzeni sieciowej?

 

 

Po Szczycie Cyfrowym ONZ, w dniach od 10 do 12 grudnia odbędzie się IGF After Party. Jest to event dla młodych programistów z całego świata, podczas którego poruszane będą tematy związane z bezpieczeństwem w sieci.

 

Oskar Michalik