W kolejnym odcinku „Studenckiej Miejscówki” zabieramy was do miejsca, którego nie mogło zabraknąć na liście, czyli do Kociej Kawiarni Niebieski Kot.

Kawiarnia Niebieski Kot to jedyna taka kawiarnia znajdująca się w Opolu. Jest to miejsce idealne dla miłośników zwierząt, a przede wszystkim dla miłośników kotów. To miejsce, gdzie mieszka aktualnie 7 kotów na stałe oraz jeden kot, który jest brany zawsze ze schroniska, aby mógł szybciej znaleźć dla siebie swój wymarzony dom. Na ścianach kawiarni są rozwieszone zdjęcia kotów, którym udało się już taki dom znaleźć. Zwierzęta bardzo dobrze czują się w swoim towarzystwie oraz w kawiarni. Są one przyzwyczajone do osób odwiedzających kawiarni, bardzo lubią być głaskane i są przyjazne dla człowieka.
Kawiarnia Niebieski Kot jest podzielona na dwie części. Pierwsza z nich to miejsce, gdzie można się zrelaksować w towarzystwie kotów. Natomiast druga część to miejsce z myślą o ich zabawie, więc można tam znaleźć drapaki oraz wyznaczone miejsca, w których mogą spacerować. Kawiarnia dbając o komfort oraz bezpieczeństwo kotów i odwiedzających określiła limit wieku dla osób, które chcą odwiedzić kawiarnię. Z tego powodu do lokalu mogą wejść jedynie osoby powyżej 8 roku życia.
Serwowane są tam oczywiście kawy, herbaty oraz gorące czekolady, a do tego można zjeść przepyszne ciasta. Ceny są przystępne, a dla studentów w każdy poniedziałek za okazaniem legitymacji dostępne są promocje. Aktualnie w kawiarni obowiązuje również specjalna promocja dla miłośników kawy. Przy każdej wizycie można zbierać pieczątki na specjalnej karcie i po uzbieraniu określonej liczby, 10 kawa jest gratis.
Serdecznie zachęcamy wszystkie osoby do obejrzenia naszego materiału oraz do odwiedzenia Kawiarni Niebieski Kot i spędzenia tam miłych chwil w towarzystwie kotów. Warto również wspomnieć, że kawiarnia niedawno przeniosła się do większego lokalu na ulicy Marii Rodziewiczówny 13A.

Publikacja: Agata Maciejewska
Prowadziła: Patrycja Śmigielska