W ramach cyklu „Studenckie Miejscówki” Seta TV wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, aby przybliżyć magię tego miejsca studentom. Wielu z nich spędza w niej mnóstwo czasu, czytając książki, przygotowując się do sesji czy też korzystając z komputera.

Miejska Biblioteka ma bardzo szeroką ofertę aż 15 placówek w Opolu. Ciekawym oddziałem znajdującym się blisko Uniwersytetu Opolskiego jest ten na Placu Kopernika – Oddział Dziecięco-Młodzieżowy, w którym poza czytaniem książek, można miło spędzić czas grając w gry planszowe.

Biblioteka organizuje dyskusyjne kluby książki, które przyciągają wielu fanów, chętnych do rozmowy na temat tego co przeczytali. Poza tym organizowanych jest wiele spotkań autorskich. W bibliotece znajduje się także Mediateka, dzięki której każdy może wypożyczyć stare filmy czy audiobooki. Ale to nie wszystko! Miejsce to zapewnia również przestrzeń dla miłośników sztuki. Piętro niżej znajduje się wystawa obrazów, które można wypożyczyć na okres 3 miesięcy, zupełnie za darmo. Innym miejscem wartym uwagi, jest fotogaleria, w której odbywają się różnego rodzaju wernisaże. W bibliotece jest także miejsce, w którym każdy w spokoju i ciszy może się uczyć, korzystając z komputera, książek, czy możliwości drukowania potrzebnych materiałów.

Na odpoczynek, kawę i ciasto również jest miejsce, ponieważ w bibliotece znajduje się kawiarnia, w której można miło spędzić czas, delektując się słodkościami. Tutaj każdy student znajdzie coś dla siebie!

Publikacja – Oliwia Drewniak
Prowadziła – Patrycja Śmigielska