Barwna Żakinada po raz kolejny przeszła ulicami naszego miasta, a studenci odebrali klucze do miasta. Bez tego wydarzenia nie mogą się obyć żadne Piastonalia.

Żakinada to wydarzenie, które integruje wszystkich studentów niezależnie od ich uczelni. Tegoroczna parada składała się zarówno z osób uczących się na Uniwersytecie Opolskim, w Politechnice Opolskiej, jak i w Wyższej Szkole Bankowej. To jedna z nielicznych okazji by wszyscy studiujący w Opolu mogli się spotkać i pokazać, że są tu razem.

Wielu uczestników parady przebrało się w fantastyczne, często robione własnoręcznie stroje, które robiły ogromne wrażenie. Widać, że włożyli w to wielu wysiłku i chcieli jak najlepiej zaprezentować się podczas tego studenckiego święta. Szczególnie ważne dla uczestników jest też to, że w tym momencie każdy z nich mógł wyrazić siebie i nikt nie miał prawa ich za to krytykować.

Odebranie przez Franciszka Posackiego, przewodniczącego Samorządu Studenckiego UO kluczy do miasta było kulminacją parady i symbolem tego, że w tym dniu to studenci rządzą Opolem. Można będzie zobaczyć je jeszcze dzisiaj podczas koncertów na małej i dużej scenie podczas wieczornych koncertów ostatniego dnia uniwersyteckiej części Piastonaliów.

Zapraszamy do zobaczenia materiału i fotorelacji z Żakinady.

Publikacja- Adrian Kokot
Prowadziła- Małgorzata Andrusyszyn
Realizacja- Daniel Socha
Montaż- Aleksandra Krupop
Social Media- Łukasz Burkiewicz
Zdjęcia- Mateusz Mielczarek