Problemy osób z niepełnosprawnościami nie są nikomu obce. Z tego powodu postanowiliśmy zapytać studentów Uniwersytetu Opolskiego jak dobrze przystosowana jest do nich nasza uczelnia.

Według studentów UO niepełnosprawność może być definiowana naprawdę różnie, ale zazwyczaj utrudnia ona człowiekowi życie i często kojarzy się z niepełnosprawnością fizyczną.

Jeżeli widzimy, że ktoś ma problem powinniśmy podejść i zapytać czy nie potrzebuje on naszej pomocy. Powinniśmy podejść do takiego człowieka jak do każdej innej osoby i unikać niepotrzebnego dystansu lub uprzedzeń.

Według studentów na uczelni jest wiele specjalnych wjazdów i wind, które są niepełnosprawnym niezbędne. Jednakże drzwi wejściowe często otwierają się ciężko i może to stanowić dla niektórych osób problem.

Zapytani o sposoby na ułatwienie osób z niepełnosprawnościami życia studenci zasugerowali oznaczenie schodów żółtą scianą, a tablice informacyjne nie są na tyle kontrastowe by osoby z problemami ze wzrokiem mogły sobie samodzielnie poradzić.

Publikacja- Adrian Kokot
Prowadziła- Marta Dąbrowska
Realizacja- Mateusz Mielczarek
Montaż- Adrian Kokot
Social media- Łukasz Burkiewicz