W ostatnim meczu Tauron Ligi siatkarki Uni Opole zmierzyły się z drużyną MOYA Radomka Lotnisko Radom. Mecz był pełen emocji, obie drużyny walczyły o 9 miejsce, a by rozstrzygnąć kto się na nim znajdzie, potrzebny był złoty set.

Mecz był pełen emocji, a obie drużyny chciały pokazać dobrą siatkówkę. W trakcie spotkania drużyna z Opola była lepsza w zagrywce i dominowała w ataku. Mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla Uni Opole, ale siatkarki z Radomia przyjechały do Opola z zaliczką wygranego, pierwszego meczu. O tym, kto zakończy sezon na 9 miejscu, musiał zadecydować złoty set. Rządzi się on swoimi prawami i również tym razem okazało się to być prawdą.
Walka w nim była zacięta, a lepsza w nim o włos okazała się Radomka, która wygrała go 15 do 13. W ten sposób mimo przegranego spotkania drużyna z Radomia zajęła na koniec sezonu 9 miejsce, a Uni Opole zakończyło go jako 10.

Dla drużyny z Opola był to niewątpliwie rozczarowujący sezon. Siatkarki liczyły na zdecydowanie więcej i muszą wyciągnąć wnioski ze swoich tegorocznych poczynań. Liczymy na to, że w kolejnym sezonie siatkarki spiszą się lepiej, a kibice będą mogli być znów dumni z poczynań Uni Opole.