Tegoroczne Otrzęsiny dobiegły końca, a jednym z ich głównych punktów był uniwersytecki turniej piłki siatkowej. Uczestnicy zawodów świetnie się bawili i walczyli o zwycięstwo z całych swoich sił.

W turnieju udział wzięły 2 drużyny składające się głównie z członków uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego oraz jedna drużyna złożona ze studentów pochodzących z Ukrainy. Większość graczy zna się nawzajem , a zawody miały bardziej towarzyski charakter. Turniej był dla nich bardzo miłym przeżyciem , a zawodnicy planują wystąpić za rok w jego kolejnej edycji.

Pomysł zorganizowania wydarzenia wyszedł od AZS, który połączył siły ze stowarzyszeniem Europa Juvenis i włączył je do programu “Opolskie dla Młodzieży”. Organizacja wspomogła studentów zarówno finansowo, jak i organizacyjnie, ale odpowiedzialność spadła głównie na barki sportowców z UO. Turniej nawiązywał również do 25-lecia obrony województwa opolskiego i służył za przykład tego, jak mieszkańcy mogą korzystać ze swojego miejsca zamieszkania.

Publikacja- Adrian Kokot
Prowadziła- Julia Lisińska
Realizacja- Małgorzata Andrusyszyn
Montaż- Adrian Kokot