Po raz kolejny Opole gościło sportowców z całej Polski. Uczestnicy wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w short tracku. Wydarzenie miało miejsce na TOROPOLU, gdzie zawodnicy pokazali co potrafią!

Rywalizację podzielono na trzy dni. Juniorzy F, E oraz D ścigali w piątek oraz sobotę. Juniorzy C oraz kategorię dla najstarszych uczestników zaplanowano na sobotę i niedzielę (28-30 stycznia 2022). Były to piąte Ogólnopolskie Zawody Rankingowe rozgrywane w sezonie 2021/22. Wcześniej impreza gościła w Gdańsku, Giżycku, Białymstoku i Sanoku. Zawody zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach realizacji Programu ,,Sport Wszystkich Dzieci”. W rywalizacji wzięło udział ponad 200 młodych zawodników.

 

Wśród seniorów klasyfikacja na podium prezentowała się następująco: pierwsze miejsce zajął Belg Adriaan Dewagtere, drugi był jego rodak Ward Petre, a na najniższym stopniu podium znalazł się Mateusz Mikołajuk. Wśród pań najlepsza była Hanna Sokołowska, na drugiej pozycji znalazła się Karolina Parczewska, a na miejscu trzecim Ada Majewska.

Najlepszymi zawodnikami z Opola byli: Liliana Albańska (dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej) i Sebastian Hydzik (dziewiętnaste miejsce w klasyfikacji generalnej).

 

Paulina Rabenda