Po ponad dwóch latach do działania wróciła przychodnia lekarska przy akademiku Spójnik. Studenci będą mogli skorzystać tam z profesjonalnej pomocy medycznej i z pewnością będzie to ważne na mapie kampusu miejsce.

By skorzystać z usług przychodni wystarczy jedynie dowód osobisty i nie jest konieczne wypisywanie się ze swojej rodzinnej przychodni. Dzięki temu z pomocy medycznej w pobliżu uczelni skorzystać będą mogli również studenci dojeżdżający z miejscowości innych niż Opole. Wizyty u lekarzy działających w przychodni będą bezpłatne, co dla osób studiujących jest na pewno dużym plusem. Przychodnia będzie otwarta codziennie do godziny 12.00.

Oprócz obecnego na miejscu lekarza POZ studenci mają możliwość skorzystania z usług lekarzy specjalistów takich jak ginekolog lub stomatolog. W razie konieczności odwiedzenia innego lekarza, zapisani do przychodni studenci będą mogli udać się do każdego, innego specjalisty dostępnego w innych przychodniach sieci.

Studenci uważają, że to dobra decyzja i z otwarcie przychodni na pewno im się przyda. Jednak według nich na kampusie przydałyby się jeszcze inne inwestycje, a jako jedne z nich wymieniają na przykład miejsce spotkań z dostępem do jedzenia lub stołówka.

Publikacja- Adrian Kokot
Prowadził- Marcin Czekaj
Realizacja- Maksym Szyda
Montaż- Adrian Kokot