22 października w galerii Solaris odbyła się premiera najnowszej edycji kultowej gry Monopoly, która przenosi gracza nie gdzie indziej jak do naszego Opola. Dzięki tej grze zarówno mieszkańcy jak i turyści będą  mogli przespacerować się po najbardziej rozpoznawalnych miejscach w Opolu bez wychodzenia z domu.  

Gra polega na kupowaniu nieruchomości i inwestowaniu w swoje obiekty. Gracz, który zdobędzie najwięcej obiektów lub doprowadzi przeciwników do bankructwa wygrywa. W grze ważne jest szczęście oraz strategia, które razem wyniosą biznesmena na szczyt. Zasady Monopoly Opole są takie same, jak w klasycznym Monopoly. Po rozłożeniu planszy gracze wybierają pionki, a następnie rozdawana jest odpowiednia ilość banknotów dla każdego z rywali. Gracze rzucają kostką w celu ustalenia kolejności ruchów, ten który wyrzuci największą liczbę oczek rozpoczyna grę. Po stanięciu na pole z obiektem gracz może kupić go, jeżeli gracz posiada odpowiednią ilość pieniędzy, a co najważniejsze nie jest on kupiony przez innego gracza. 

Około pół roku trwały prace nad wyglądem nowej edycji Monopoly. Najdroższym miejscem na planszy jest Amfiteatr, bo to właśnie w nim organizowany jest co roku Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, który jest jednym z najstarszych europejskich festiwali. Na drugie najdroższe miejsce internauci wybrali Opolski Ogród Zoologiczny. Na planszy będzie można również znaleźć Muzeum Polskiej Piosenki, Miejską Bibliotekę Publiczną, Galerię Sztuki Współczesnej, Teatr Lalki i Aktora czy Młodzieżowy Dom Kultury. Elementami, które wyróżniają Monopoly Opole są karty „SZANSY” oraz „KARTY SPOŁECZNE”, na których będą znajdować się ciekawe treści związane nie tylko ze współczesnym Opolem, ale i również jego historią oraz życiem mieszkańców.  


Zapraszamy również do zapoznania się z galerią z tego wydarzenia 📸
Prowadziła- Emilia Hakman
Realizacja- Gosia Andrusyszyn
Montaż- Adrian Kokot
Fotorelacja: Emilia Hakman
Wpis:Patrycja Machura