Do studia naszej telewizji studenckiej zawitał zespół Polimorfizm, gwiazdy tegorocznych Piastonaliów i laureaci nagrody publiczności na ostatniej Zimowej Giełdzie Piosenki. Udało nam się zapytać ich min. o to jakie mają pasje, czym się inspirują i co chcieliby przekazać swoją muzyką.

Podczas Piastonaliów zespół miał okazję wystąpić na dużej scenie i bardzo podobała im się energia bijąca od ludzi zgromadzonych na niej.  Według nich najważniejszym jest to by mieć kontakt z publicznością i zarażać ich swoją pozytywną energią.

Po zdobyciu nagrody publiczności na ZGP było im niezmiernie miło i twierdzą, że to ona jest dla nich zawsze najważniejsza.  Bez publiczności mogliby grać do lustra i lepiej jest trafić do niej niż do jurorów, których jest jedynie kilku.

Koncertem, który bardzo zapadł im w pamięć był ten w Starym Klasztorze we Wrocławiu. To był ich pierwszy koncert, a nagrania z niego są dla nich tak legendarne jak nagrania w duńskim radiu dla Led Zeppelin w 1968 roku.  Słuchają ich za każdym razem jak mają grać koncert.

Zapraszamy do obejrzenia materiału i wysłuchania pełnej wersji wywiadu z zespołem Polimorfizm.

Publikacja- Adrian Kokot
Prowadziła- Natalia Kacała
Realizacja- Patrycja Śmigielska
Montaż- Julia Pietkiewicz