Rozpoczęły się Piastonalia, a uniwersytecki kampus zmienił się w kulturalne centrum Opola. Za nami już pierwszy dzień tej imprezy, ale wiele dobrego jeszcze przed nami.

Obecni w poniedziałek studenci byli zadowoleni z poziomu organizacji wydarzenia, ale zauważyli, że Piastonalia dopiero się zaczynają i kampus jest jeszcze nieco pusty. Wierzyli jednak, że niedługo się to zmieni , a teren uniwersytetu wypełni się chętnymi wrażeń osobami. Zachęcić do przyjścia na kampus mogła też pogoda, która tego dnia była naprawdę piękna.

Studenci czekają na koncerty, a wśród najbardziej oczekiwanych gwiazd są Białas i Grubson. Obaj artyści wystąpią na głównej scenie w środę podczas bloku poświęconemu rapowi i hip-hopowi.

Organizacja tegorocznych Piastonaliów była dla Samorządu Studenckiego dużym wyzwaniem. Według jego przewodniczącego, Franciszka Posackiego koszt wydarzenia wyniósł około pół miliona złotych i wynikło to z ciągle rosnących cen usług i różnych produktów. To bardzo duże wydarzenie i by pokazać line- up musieli dopracować wszystko na ostatni guzik. Z tego wynikało tak późne ogłoszenie artystów mających wystąpić na Piastonaliach.

Zachęcamy do zobaczenia materiału i relacji zdjęciowej z wydarzenia.

Prowadziła- Patrycja Śmigielska
Realizacja- Adam Dubiński, Daniel Socha