Otrzęsiny, znane również jako “chrzest studencki”, to długoletnia tradycja akademicka, która cieszy się popularnością nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. W czwartek, 13 października, pierwszoroczni studenci Uniwersytetu Opolskiego mieli okazję uczestniczyć w swoim własnym dniu integracyjnym. Impreza ta miała na celu, nie tylko umocnienie więzi między studentami, ale także zapoznanie ich z nowym środowiskiem akademickim i kampusowym.

Studenci rozpoczęli swoje świętowanie od udziału w grze terenowej, która wymagała od nich wykonania różnorakich zadań na terenie całego Opola. W tym samym czasie na kampusie trwały przygotowania do wieczornej zabawy. Stoiska partnerskie zostały ustawione przez sponsorów wydarzenia, którzy wsparli organizację otrzęsin. Główna część imprezy rozpoczęła się o godzinie 20:00, gdy oficjalnie zainaugurowano otrzęsiny. Tłumy uczestników zgromadziły się pod sceną, aby wziąć udział w tej wyjątkowej imprezie. Radosna atmosfera i entuzjazm wypełniały powietrze, gdy artyści z klubu Mango
zapewniali doskonałą muzykę, która towarzyszyła tańcom i zabawie do późnych godzin nocnych.
Po oficjalnym zakończeniu imprezy, część studentów przeniosła się do Mango Clubu, gdzie odbyło się tzw. afterparty. To był doskonały sposób na kontynuację integracji i świętowania po intensywnym dniu.

Organizatorem Otrzęsin 2022 był Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego, który zadbał o to, aby impreza przebiegła sprawnie i dostarczyła niezapomnianych wrażeń wszystkim uczestnikom. Otrzęsiny to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale także moment, w którym studenci mają szansę poznać się nawzajem, zacieśnić więzi i rozpocząć swoją akademicką przygodę w radosnej atmosferze. Impreza ta z pewnością zapadnie w pamięci wszystkim pierwszorocznym studentom Uniwersytetu Opolskiego, jako niezapomniany początek ich studenckiego życia i wspaniałe doświadczenie integracyjne. Otrzęsiny 2022 w Opolu udowodniły, że ta tradycja wciąż swoje miejsce w sercach młodych ludzi i stanowi ważną część kultury akademickiej.

Publikacja- Aleksandra Czarnecka
Prowadził- Marcin Czekaj