Pierwszy dzień Piastonaliów rozpoczął się od zorganizowanego przez AZS turnieju piłki nożnej, Orlikonaliów. Każdy uczestnik był zwycięzcą, ale drużyny biorące w nim udział walczyły o wygraną do samego końca.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn, których członkami byli studenci Uniwersytetu Opolskiego oraz  innych, opolskich uczelni. Tak jak rok temu do rywalizacji zgłosili się również pracownicy naszego uniwersytetu. Każdy z uczestników mógł liczyć na wyróżnienie i drobny upominek niezależnie od wyników spotkań, a pierwsze 3 drużyny dostaną po pucharze. Dla najlepszych zawodników przewidziane są zaś nagrody rzeczowe.

Rozgrywane na uczelnianym Orliku mecze przyniosły nam wiele emocji, a kibice mogli ujrzeć wiele widowiskowych bramek.  Nad przestrzeganiem przepisów czuwał zaś profesjonalny, licencjonowany przez PZNP arbiter. Wszystko było dopięte na ostatni guzik, a organizatorzy turnieju spisali się na medal. Ostatecznie turniej wygrała drużyna złożona z pracowników UO. O ich zwycięstwie zadecydowały doświadczenie i umiejętność zapanowania nad emocjami w kluczowych momentach meczów.

Przy organizacji tego wydarzenia AZS otrzymał pomoc ze strony urzędu miasta. Ratusz wspomógł finansową organizację całej imprezy, ale w szczególny sposób chciał się przyczynić do zadbania o sportową stronę Piastonaliów. Wydział sportu miasta Opola ma zamiar  wspierać sport młodzieżowy, a ufundowane przez niego puchary i medale były cennym wkładem w organizację tegorocznych Orlikonaliów.

Publikacja- Adrian Kokot
Prowadził- Mateusz Kozieł
Realizacja- Julia Pietkiewicz
Montaż- Adrian Kokot
Social media- Emilia Tomowiak