Po raz kolejny na placu Kopernika odbył się Piknik Naukowy, a przedstawiciele naszej uczelni oraz innych organizacji mogli podzielić się z gośćmi swoją wiedzą i zachęcić ich do zgłębiania wiedzy w różnych dziedzinach nauki.

Opolski Festiwal Nauki to próba wyjścia do ludzi z nauką i uświadomienia im , że warto się nią zainteresować. Warto jest znaleźć interesującą nas jej dziedzinę i cieszyć się nią przez całe życie, a na takich piknikach możemy się przekonać co nas naprawdę interesuje.

Festiwal to również okazja dla studentów by pokazali czego uczą się w murach uczelni i zaprezentowania tego szerszej publice. Dzięki organizowanym przez nich pokazom kandydaci na studentów mogą przyjrzeć się bliżej temu czego będą się uczyć i być może poczują się dodatkowo zachęceni do rekrutacji na Uniwersytet Opolski.

Nasz Wydział Sztuki miał do zaprezentowania technikę sitodruku i warsztat przypinek, a każdy gość , który dysponował koszulką mógł sobie na na nią nałożyć różne wzory. Wydział Prawa przygotował zaś kilka sprzętów związanych z techniką kryminalistyczną , a jego studenci pokazywali jak zabezpiecza się miejsca zbrodni.  Przygotowany został również punkt pomocy prawnej, z którego mógł skorzystać każdy mieszkaniec miasta.

Publikacja- Adrian Kokot
Prowadził- Jakub Koziarz
Realizacja- Jakub Koziarz
Montaż- Julia Pietkiewicz