Morsowanie to forma aktywności, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zimne kąpiele wpływają pozytywnie na pracę układu odpornościowego i zapewniają lepszą tolerancję niskich temperatur.

11 listopada o godzinie 11:00 odbyło się oficjalne rozpoczęcie sezonu morsowania na Kąpielisku Bolko w Opolu. Stało się to tradycją, ponieważ już po raz siedemnasty Opolskie Morsy celebrowały ten dzień. By zgromadzić się w przyjaznym towarzystwie i spróbować kąpieli w zimnej wodzie niepotrzebne są żadne zapisy i składki. Osoby zainteresowane spotykają się w sezonie co niedzielę o godzinie 11:00 w licznym gronie, niezależnie od płci i wieku. Wielu z morsów zostało zachęconych do przyjścia przez inne osoby praktykujące tę aktywność, a niektórzy wzięli przykład z członków swoich rodzin i przyjaciół.

Przed wejściem do wody należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Rozgrzanie organizmu, ciepły napój, ubrania na zmianę i dobry humor to podstawa udanego morsowania.

Sezon ten trwa aż do kwietnia i warto wypróbować tę formę aktywności. Wywołuje ona na twarzach ludzi uśmiech i poprawia samopoczucie.

Zapraszamy na Kąpielisko Bolko w każdą niedzielę o godzinie 11:00!

Publikacja – Oliwia Drewniak
Prowadziła – Paulina Hołota
Realizacja – Julia Pietkiewicz
Montaż – Romana Tachivka