Uczniowie z całego województwa przybyli do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu by wziąć udział w konkursie ” Od technika do logistyka” i sprawdzić swoją wiedzę w tej dziedzinie. W tym samym czasie rozwiązywano również zadania konkursowe w pozostałych, polskich szkołach okręgowych.

Opolska szkoła miała jedynie kilka dni na zorganizowanie etapu okręgowego konkursu, ale na szczęście wszystko przebiegło zgodnie z planem.
Był to już drugi jego etap o trudności znacznie wyższej niż to było za pierwszym razem. Wtedy pytania miały na celu sprawdzić czy uczniowie są przygotowani do egzaminu zawodowego i znają specyfikę zawodu logistyka. Teraz chodziło już o wyłonienie 10 najlepszych uczniów w całej Polsce, więc pytania musiały być wyraźnie trudniejsze i szczegółowe.

Uczniowie sami przyznali, że test był bardzo trudny i wymagał zastanowienia się. Składał się on zarówno z pytań otwartych jak i zamkniętych, a na korzyść uczestników działało to, że nie było punktów minusowych za złe odpowiedzi. Niemniej jednak pytania były bardzo szczegółowe , a poziom trudności był znacznie większy niż w pierwszym etapie.

3 etap konkursu, w którym udział weźmie 10 najlepszych uczniów w kraju odbędzie się 5 czerwca w auli błękitnej Collegium Maius. Finalistom życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki.

Publikacja- Adrian Kokot
Prowadziła- Marta Dąbrowska
Realizacja- Sabina Nowacka
Montaż- Julia Pietkiewicz