Tuż przed przerwą świąteczną Studenckie Koło Naukowe Politologów zorganizowało spotkanie Adama Gomoły, posła na Sejm RP, a zarazem członka partii Polska 2050 ze studentami Uniwersytetu Opolskiego.

Po zakończonym spotkaniu udało się nam dopytać Adama o kilka szczegółów związanych z jego obecnością w polskiej polityce i odczuciami jako najmłodszego posła. Sam mówi o sobie jako reprezentancie pokolenia „Gen Z” i chce wpływać na życie młodych ludzi, koncentrując się na ich potrzebach.
Bycie sędzią piłkarskim sprawiało mu dużo radości i było niezapomnianą przygodą, ale ostatecznie polityka zwyciężyła. Uważa jednak, że doświadczenie sędziowskie wykorzystuje na obecnym stanowisku. Jak zatem zaaklimatyzował się w Sejmie? Nie był jedynym „świeżakiem”, więc poszło dobrze. W jego opinii wszyscy wspierają się wzajemnie i starają się tworzyć zgraną drużynę.
Stawia na tzw. politykę niewidoczną – „pracujących, ale nie krzyczących” – jak sam o tym mówi i taką politykę chciałby definiować swoim mandatem poselskim. Do młodych kieruje przesłanie, że ich głos jest bardzo ważny i nie można się poddawać!
Po więcej szczegółów i kulisów z życia posła zapraszamy do obejrzenia pełnej wersji wywiadu z Adamem Gomołą.

Publikacja – Anna Mundry
Prowadziła – Dominika Sadło