Akademiki to świetne miejsce by spędzić studenckie lata i poznać innych członków akademickiej społeczności. W tym roku mamy w nich jeszcze wolne miejsca, które czekają na chętnych do zamieszkania w nich studentów.

W naszych akademikach jest jeszcze około 100 wolnych miejsc w pokojach 2- i 3-osobowych. Ceny wahają się od 550 do 630 zł miesięcznie, a jak zapewnił kanclerz Uniwersytetu Opolskiego, w tym roku nie będzie żadnych podwyżek.

Akademiki są dobrze przygotowane dla studentów. Dom studenta Niechcic przeszedł gruntowny remont, w modułach dwuosobowych pojawiły się nowe kuchnie. W Mrowisku została wykonana renowacja, natomiast dom studenta Spójnik, czeka na rozpatrzenie wniosku w związku z dofinansowaniem na przeprowadzenie remontu.

Zapytanych przez Setę studentów, mieszkających w akademikach zadowala standard pokoi i zaznaczają oni, że ceny są niższe niż wynajem mieszkania w Opolu. Standard w domach studenta przerósł oczekiwania niektórych z nich. Zaznaczyć jednak należy, że ważną kwestią jest znalezienie wspólnego języka ze współlokatorami.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty o akademikach UO!

Publikacja- Oliwia Drewniak
Prowadziła- Patrycja Śmigielska