7 grudnia w Collegium Iuridicum odbyła się prelekcja dotyczącą praw oraz ochrony zwierząt. Była to doskonała okazja dla wszystkich miłośników czworonożnych przyjaciół, do refleksji i przemyśleń nad sytuacją zwierząt w Polsce. Takie wydarzenia są nam z pewnością potrzebne by kształtować naszą świadomość na tematy związane ze zwierzętami i warunkami ich życia w Polsce.

Spotkanie, którego pomysłodawczynią i organizatorką była, studentka prawa Lidia Stefanek poprowadzili Aleksandra Czechowska, inspektorka i rzeczniczka TOZ w Opolu oraz Paweł Mehl, adwokat oraz pełnomocnik TOZ w Opolu, który specjalizuje się w prawnej ochronie zwierząt.

Uczestnicy prelekcji mogli poznać historię zwierząt z województwa opolskiego, które zostały odebrane z rąk oprawców, zapoznać się z prawami zwierząt oraz z karami, jakie czekają na ich oprawców.

Studenci obecni na spotkaniu mieli okazję do poszerzenia swojej wiedzy o to, jak zachować się w przypadku, gdy stajemy się świadkami znęcania nad istotami, które tak samo, jak my czują, ale nie mogą się obronić.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym materiałem oraz do tego, aby nie być obojętnym na krzywdę oraz cierpienie zwierząt.

Publikacja: Karolina Urban
Prowadziła:Karolina Urban
Realizacja: Natalia Głowacka, Wiktoria Bandrowska
Montaż: Dawid Bandrowski