Legia Akademicka to inicjatywa Ministerstwa Obrony Narodowej skierowana do studentów zainteresowanych wojskowością i poprawą swoich umiejętności w tym zakresie. Jak co roku odbywają się jej dni adaptacyjne podczas których każdy zainteresowany może dowiedzieć się na czym polega jej działalność.

Dni adaptacyjne odbywają się na Wydziale Nauk Społecznych , a każdy student może dowiedzieć się szczegółowych dotyczących ochotniczej służby wojskowej zwanej Legią Akademicką.  W ramach jej pierwszych trzech tygodni uczestnicy uczą się żołnierskich podstaw takich jak na przykład  poruszanie się z bronią , strzelectwo oraz łączność i otrzymują rangę szeregowego.

Do Legii mogą przystąpić osoby ze statusem studenta, a chętni powinni zgłosić się do jej  uniwersyteckiego koordynatora, Jacka Taborskiego.
W czasie trwania szkolenia przewidywanych jest 30 godzin zajęć teoretycznych w trakcie roku akademickiego, a za każdy dzień ćwiczeń student otrzymuje żołd w wysokości 117 złotych. To szansa dla studentów by już w trakcie studiów odbyć ciekawe szkolenie i zdobyć cenne umiejętności, których miejmy nadzieję nigdy nie będą musieli wykorzystać w praktyce.

Publikacja- Adrian Kokot
Prowadził- Jakub Koziarz
Realizacja- Jakub Koziarz
Montaż- Jakub Koziarz