Studiujesz na wymarzonym kierunku, ale nie wiesz co dalej ? Martwisz się czy znajdziesz pracę w swoim zawodzie? Dzięki konkursowi „Firma solidarna ze Studentami” dowiesz się gdzie możesz znaleźć swoje miejsce.

Firma PARETTI ruszyła z pomocą studentom organizując już drugą edycję konkursu: „Firma solidarna ze Studentami”. Głównym celem tej inicjatywy jest zbliżenie środowisk – pracodawców oraz przyszłych pracowników. Nominowane zostały przedsiębiorstwa, które chętnie zatrudniają studentów lub absolwentów, uczniów szkół technicznych i branżowych. Ich oferty pracy były wzbogacone o różne staże i praktyki, dzięki którym studenci mogli zdobyć niezbędne kompetencje jeszcze przed odebraniem dyplomów. Do konkursu zakwalifikowało się blisko 40 firm.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 27 października 2023 roku ogłoszono wyniki oraz wręczono nagrody. Przedsiębiorstwa nagradzano według następujących kategorii: prace dorywcze, praktyki i staże oraz absolwenci. Pierwsze miejsca zajęli kolejno: NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o, OPOLGRAF S.A., Animex Foods Sp. z o.o. oddział w Opolu oraz Neapco Europe Sp. z o.o. Pełna lista laureatów znajduje się poniżej w materiale wideo.

Współpraca Uniwersytetu Opolskiego z przedsiębiorcami ma na celu kształcenie przyszłych pracowników tak, aby spełnili oni oczekiwania zarówno pracodawców jak i rynku pracy.

Możliwości jest wiele, czas na Twój ruch !

Publikacja- Laura Raudzisz
Prowadziła- Karolina Czabanowska