Portal Business Insider Polska przeprowadził badanie sprawdzające jak żyje się w miastach wojewódzkich. Opole zajęło pierwsze miejsce w kategorii jakość powietrza i jest również wysoko w rankingu bezpieczeństwa. O to jak naprawdę mieszka się w naszym mieście zapytaliśmy jednak samych Opolan.

Według mieszkańców jest to miasto dalej w stosunkowo niewielkim stopniu zakorkowane i swobodnie można się po nim poruszać. Nie jest ono duże i spokojnie można się w szybki sposób między dwoma punktami w nim. Problemem są jedynie częste remonty, które miejmy nadzieję, że za jakiś czas się zakończą.

Architektura Opola jest piękna i na zwiedzaniu miasta można spędzić naprawdę wiele czasu. Przykładem tego jest Wzgórze Uniwersyteckiem,  na którym znajdują się pomniki ważnych postaci takich jak Czesław Niemen.  W mieście jest  też wiele klubów i kawiarni, w których przyjemnie można  spędzić czas.  Znajduje się tu również kilka uczelni, na których młodzi ludzie mogą się rozwijać i dążyć do zawodowych sukcesów.

Zapraszamy do zobaczenia materiału i odwiedzin naszego, pięknego miasta.

Prowadziła- Karolina Janiak
Realizacja- Julia Pietkiewicz