Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda życie osób niewidomych ? Przekonać można się o tym w Niewidzialnej Przestrzeni,  miejscu, w którym możemy przez chwilę przekonać się jak funkcjonować bez jednego z naszych najważniejszych zmysłów.

Na gości przybytku czeka strefa ciemnna, w której doświadcza się symulacji życia osoby bez wzroku. Zostajemy w niej zmuszeni do korzystania z naszych pozostałych zmysłów i możemy poczuć nasze otoczenie całym ciałem. Na zwiedzających czekają tam liczne zagadki, zaskakująca trasa i przeróżne rozgrywki.

W Niewidzialnej Przestrzeni pojawiają się również osoby niewidome, które stają się niejako przewodnikami dla swoich znajomych i przyjaciół. Pokazują im one, jak to jest żyć bez zdolności widzenia i wskazują, na co powinni zwracać uwagę.

Wiele osób jest zaskoczonych tym jak takie funkcjonowanie, może być ciężkie, a goście bardzo różnie reagują na to doświadczenie. Dzieci czasem płaczą, bo mogą być przerażone ciemnością, nie rozumieją, co się dzieje i jest to dla nich niekomfortowe. Spotyka to również dorosłych, którzy czasami wpadają w pewien rodzaj paniki wynikającej z tego, że nie wiedzą, co może ich spotkać na swojej drodze. Obawiają się, że spotkają coś, czego się w swoim życiu boją.

Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca i zmierzenia się z tym, jak na co dzień muszą funkcjonować osoby niewidzące. Pomoże nam to lepiej je zrozumieć i uświadomi jakie trudności czekają na ich drodze.

Publikacja- Adrian Kokot
Prowadziła- Karolina Janiak
Realizacja- Małgorzata Andrusyszyn
Montaż- Julia Pietkiewicz