Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu od lat organizuje festiwale artystyczne skupiające się na różnych dzielnicach Opola. W tym roku skupili się oni na Wyspie Bolka i problemach, z którymi się ona obecnie zmaga.

Wyspa Bolko to miejsce, w którym na łonie natury odpoczywa wielu Opolan. To wyjątkowe miejsce gdzie podziwiać można różnorodną roślinność i zamieszkujące wśród niej zwierzęta.
To miejsce zwane czasem “ Zielonymi Płucami” Opola jest bliskie wielu mieszkańcom Opola, którzy często przychodzą tu na spacery lub rowerowe wycieczki.. Nieco już starsi Opolanie mieli możliwość śledzenia jego rozwoju, zmian i mają do wyspy duży sentyment.

Festiwal ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańców miasta na to jak duże znaczenie dla ich miejsca zamieszkania ma Wyspa Bolko i przepływająca przez nią rzeka Odra. Zeszłoroczna tragedia jaką było masowe śnięcie ryb bardzo w nią uderzyła i miało to katastrofalne skutki. Rzeka powinna żyć i wszyscy powinniśmy ją szanować.

Według mieszkańców festiwal był bardzo udanym wydarzeniem, które pozwoliło się im zapoznać z problemami, które dotyczą wyspy i dało okazję na zobaczenie jej walorów przyrodniczych.

Zapraszamy do wzięcia udziału w festiwalu i samodzielnego odwiedzenia Wyspy Bolko.

Publikacja- Adrian Kokot
Prowadziła – Marta Dąbrowska
Realizacja- Sabina Nowacka
Montaż- Julia Pietkiewicz