30 października nasz uniwersytet otworzył swoje progi i zaprosił uczniów z okolicy na dzień otwarty. Była to dla nich bardzo dobra okazja by zapoznać się z ofertą UO i przekonać się na własne oczy, że warto w przyszłości stać się jednym z tutejszych studentów.

W budynkach UO było tego dnia bardzo tłoczno, bo na uczelni pojawiło się ponad 1300 uczniów z kilkudziesięciu szkół. Placówki, z których przybyli uczniowie mieszczą się w dużej mierze na terenie województwa opolskiego, ale część z gości na co dzień uczy się w województwach takich jak śląskie, małopolskie czy łódzkie. Na uczniów z tych szkół czekały różne warsztaty i wykłady na temat zjawisk dotyczących młodych ludzi takich jak bezpieczeństwo w sieci lub populizm.

Wszyscy obecnie na dniu otwartym mieli możliwość porozmawiania zarówno z studentami Uniwersytetu Opolskiego jak i ich wykładowcami, a na korytarzach czekały na nich rożne stoiska dotyczące kierunków studiów oraz działających na uczelni organizacji studenckich. Na miejscu, w którym czekali studenci kierunku lekarskiego można było zapoznać się z technikami szycia ludzkiego ciała, na stoisku Wydziału Przyrodniczo-Technicznego znajdowały się różne skamieniałości, a studenci z Wydziału Sztuki opowiadali o tym czego można się nauczyć w tamtym miejscu.

Odwiedzający mieli również okazję zapoznać się z możliwościami jakie dają programy wymiany międzynarodowej takie jak Forthem oraz Erasmus+. Dzięki nim studenci mają okazję wyjazdu na studia lub praktyki do jednej z wielu uczelni partnerskich w Europie i zdobyć cenne doświadczenia.

Tego dnia goście mieli okazję przekonać się jakie możliwości daje studiowanie na Uniwersytecie Opolskim i być może gdy maturzyści zostaną postawieni przed wyborem uczelni, pomyślą o tym czego dowiedzieli się podczas dnia otwartego. My serdecznie zapraszamy w progi naszej uczelni, a już teraz zachęcamy do zobaczenia filmu i przekonania się jak dokładnie wyglądał dzień otwarty.