Już po raz trzeci opolski MOSiR zorganizował dogtrekking czyli biegi zawodników z ich czworonożnymi przyjaciółmi. Pieski na kilka godzin opanowały kąpielisko Malinę,  a zarówno one jak i ich ludzcy towarzysze miło spędzili ten majowy poranek.

Uczestnicy byli bardzo podekscytowani wydarzeniem, a część z nich wzięła również udział w poprzednich edycjach. Pojawili się oni na miejscu wraz ze swoimi rodzinami i chcieli po prostu przyjemnie oraz aktywnie spędzić ten sobotni dzień. Była to również okazja, by pieski lepiej się z sobą poznały i być może zdobyły nowych, czworonożnych przyjaciół.

Organizatorzy stwierdzili, że z roku na rok jest coraz większe zainteresowanie wydarzeniem, ale starają się oni utrzymywać liczbę 100 uczestników wraz z ich pieskami. Robią to ze względu na komfort zwierząt, ale zastanawiają się nad tym, by w przyszłości nieco zwiększyć ilość dostępnych miejsc. Samo wydarzenie odbyło się zaś na kąpielisku Malina, a bieg jest w zupełności rekreacyjny i bez pomiarów czasu. Każdy uczestnik może się przebiec i sprawdzić umiejętności swoje oraz psiaka.

Zapytani po biegu uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wydarzenia i jego organizacji, ale wysoka tego dnia temperatura przeszkadzała nieco im oraz ich psim towarzyszom. Mimo tych trudności wielu udało się jednak przebiec ten dystans i będą oni z pewnością długo wspominali to wydarzenie.

Tych, którzy chcą zobaczyć na własne oczy, jak poradzili sobie zarówno ludzcy jak i psi uczestnicy zachęcam do zobaczenia materiału na naszym FB. Zapraszamy również do wzięcia udziału w kolejnej edycji dogtrekkingu, która odbędzie się zapewne za rok.

Publikacja- Adrian Kokot
Prowadziła- Julia Lisińdka
Realizacja- Małgorzata Andrusyszyn
Montaż- Adrian Kokot