W ostatni weekend na opolskim kąpielisku Malina odbyła się już 2 edycja rodzinnego dogtrekkingu. Był to czas, w którym zarówno dwu, jak i czworonożni mogli się dobrze pobawić i aktywnie wypocząć na łonie natury.

Organizatorzy przygotowali dwie trasy, jedną o długości 2,5 kilometra i drugą dwa razy dłuższą. Każdy mógł ocenić, na co go stać i wybrać i razem z pieskiem pobiec wybraną przez siebie trasą. Po biegu wszyscy uczestnicy otrzymali medale, które posłużą im za pamiątkę po tym wydarzeniu.
Była to świetna okazja by opolscy miłośnicy piesków i ich czworonożni przyjaciele zintegrowali się i wspólnie spędzili ten sobotni poranek. Na twarzach ludzi widniały uśmiechy, a zwierzaki, choć zmęczone to też z pewnością były szczęśliwe z ruchu na świeżym powietrzu w towarzystwie swoich właścicieli.

Wydarzenie zorganizował opolski MOSiR, a jego celem było zachęcenie ludzi,by razem ze swoimi pupilami wyszli ze swoich domów. Wielu pracowników tej instytucji ma w swoich domach czworonożnych przyjaciół i pomyślano, że dogtrekking może być dobrą okazją do wspólnej, sportowej zabawy zarówno dla nich, jak i ich właścicieli.

Czekamy na powtórkę za rok i zapraszamy do zobaczenia naszej relacji z tego wydarzenia.

Publikacja- Adrian Kokot
Prowadziła- Julia Lisińska
Realizacja- Małgorzata Andrusyszyn
Montaż- Adrian Kokot