DKMS to międzynarodowa organizacja zajmująca się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego. Fundacja po raz kolejny zachęcała studentów Uniwersytetu Opolskiego, aby zostali dawcami szpiku i pomogli chorującym
.
Wielu naszych studentów czynnie bierze udział w tworzeniu tego dnia, a ich chęci pomocy i zaangażowanie są dowodami ogromnej empatii. Aktywność wolontariuszy jest godna podziwu i dzięki nim do grona potencjalnych dawców dołącza każdego dnia wiele nowych osób! Uniwersytet Opolski od lat wspiera organizację DKMS, umożliwając tworzenie stoisk z rejestracją potencjalnych dawców na terenie uczelni.
Aby pomóc, należy podać pesel i być pełnoletnim. Następnie wystarczy się zarejestrować, wypełnić krótki wniosek i pozwolić na pobranie trzech wymazów z jamy ustnej. Wszystko jest szybkie, proste i bezbolesne!
Wiele studentów-dawców kieruje się chęcią pomocy drugiej osobie, tym że to nic ich nie kosztuje, a mogą uratować komuś życie. Tego rodzaju wsparcie jest godne uznania, a zaangażowanie ze strony studentów niezastąpione!

Publikacja – Oliwia Drewniak
Prowadziła – Wiktoria Bandrowska