Na Uniwersytecie Opolskim po raz kolejny, Fundacja DKMS i wolontariusze Helper’s Generation połączyli siły, aby wraz z dawcami szpiku stawić czoła nowotworom krwi. Każdy może pomóc, bo ma to w genach!

DKMS to międzynarodowa organizacja zajmująca się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego.  W Polsce fundacja rozpoczęła swoje działanie w 2008 roku i od tego momentu prężnie działa, jednocząc wokół siebie ponad 1 800 000 potencjalnych dawców. W 2013 roku utworzono projekt Helper’s Generation, inicjatywę zrzeszającą wokół siebie studentów, którzy  na swoich uczelniach organizują dni dawców szpiku.

Uniwersytet Opolski od lat bierze czynny udział i wspiera organizację DKMS.Wielu naszych studentów czynnie bierze udział w tworzeniu tego dnia, a ich chęć pomocy i zaangażowanie są dowodem ogromnej empatii. Fundacja dba o wolontariuszy i szkoli liderów w Warszawie, zapewniając im nocleg i wyżywienie, a poza tym dni pełne ciekawych wykładów. 

Aby pomóc, wystarczy się zarejestrować, wypełnić krótki wniosek i pozwolić na pobranie trzech wymazów z jamy ustnej. Wszystko jest szybkie, proste i bezbolesne. Wiele studentów-dawców kierowało się chęcią pomocy drugiej osobie i tym, że mogą uratować komuś życie. Pamiętaj, że Ty też możesz, bo o masz to w genach!

Publikacja – Oliwia Drewniak
Prowadził – Jakub Stempniewicz
Realizacja – Natalia Głowacka
Montaż – Krzysztof Kilijanek, Natalia Szławień