Po długim czasie żużlowej posucha na tor w Opolu powracają zawodnicy Kolejarza. Wraz z nimi powraca też Magdalena Sieńczak z jej niezapomnianą serią Czarny Sport.

W wyścigu 4 kolejki 2. ligi żużlowej opolski Kolejarz zmierzył się ze swoim imiennikiem z Rawicza. Spotkanie odbyło się oczywiście na stadionie przy ulicy Wschodniej 2, a kibice licznie stawili się na trybunach. Gospodarze już po 3 biegach zapewnili sobie podwójną przewagę punktową i nie dali sobie jej odebrać. W biegu 8 doszło zaś do wypadku na torze i nieco zawrzało między kibicami gości i gospodarzy, ale zawodnicy szybko byli gotowi do dalszej jazdy i zawody zostały wznowione.

Druga połowa zaczęła się dla Kolejarza niekorzystnie i goście z Rawicza wygrali nawet 3 biegi z rzędu. Nie zmieniło to jednak końcowego wyniku i Kolejarz mógł cieszyć się zwycięstwem. Było ono jednak nieco gorzkawe, gdyż w 14 biegu poważnej kontuzji doznał zawodnik gospodarzy, Mathias Thörnblom, a z toru musiała zabrać go karetka. Życzymy zawodnika szybkiego powrotu do zdrowia i jazdy w barwach Kolejarza.

Publikacja-Adrian Kokot
Prowadziła- Magdalena Sieńczak
Realizacja- Jakub Koziarz
Montaż- Adrian Kokot