10 września, na stadionie w Opolu odbył się półfinał żużlowej 2 Ligi , a zmierzyły się w nim OK Bedmet Kolejarz Opole i Ultrapur Start Gniezno. Obie drużyny robiły co w swojej mocy by dostać się do finału i spełnić marzenie o awansie do wyższej ligi.

Pierwsze dwie serie ułożyły się po myśli opolskiej drużyny. Jej zawodnicy byli świadomi, że osiągnięta dzisiaj przewaga punktowa ułatwi im nadchodzący rewanż w Gnieźnie i robili wszystko by ją osiągnąć. Niestety w 3 oraz 4 serii startów Kolejorz zaczął mieć problemy, a goście wyszli na prowadzenie.

Atmosfera na stadionie była gorąca i w 4 serii na stadionie doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Zawodnik z Gniezna miał po biegu pretensje do zawodnika Kolejarza i doszło między nimi do przepychanki. Został on ukarany żółtą kartką i na stadionie zrobiło się nerwowo. Udzieliło się to również kibicom gości, którzy obrzucili jednego z opolskich zawodników piwem.

Opolskie Tygrysy przegrały mecz minimalną różnicą dwóch punktów, a strata do odrobienia w rewanżu jest niewielka. Mecz był bardzo trudny, ale sztab i zawodnicy Kolejarza przeanalizują popełnione błędy i zrobią wszystko be je wyeliminować. Są w stanie odrobić tę stratę, ale muszą dać z siebie wszystko. Rewanż odbędzie się w niedzielę 17 września i będziemy trzymać kciuki za opolską drużynę.