Dzięki Karolinie Czabanowskiej tegoroczni maturzyści mogą poznać kolejną część Uniwersytetu Opolskiego. Tym razem przyjrzymy się temu, co do zaoferowania ma im Wydział Nauk Społecznych.

Wydział ten jest królestwem humanistów, a w jego skład wchodzą instytuty historii, psychologii oraz pedagogiki. Dzięki temu oferuje on studentom wiele różnorodnych zajęć i odnajdą się na nim zarówno pasjonaci dawnych dziejów, badacze ludzkiego umysłu, jak i przyszli wychowawcy oraz nauczyciele. Oferowanych jest ponad 10 różnych kierunków studiowania i wielu może znaleźć tam coś dla siebie.

Zajęcia odbywają się nie tylko w uczelnianych salach, ale i poza nimi. Organizowane są wyjazdy na różne seminaria, warsztaty i studenci niejednokrotnie wyjeżdżają za polską granicę. Nauka przedmiotów historycznych jedynie w budynku uczelni mija się z celem i jest czystym wkuwaniem faktów, a uczelni zależy by, studenci cieszyli się z zajęć i wynieśli z nich coś ciekawego.

Dzięki studiom z dziedziny psychologii studenci mogą dowiedzieć się jak pomóc innym ludziom i zdać sobie lepiej sprawę jak działa ich własny umysł. Nie jest to kierunek dla wszystkich, ale ci, który zdecydują się na jego studiowanie, mogą z niego wiele wynieść. Zajęcia są zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, a studenci przeprowadzają wywiady, badają dzieci i analizują różne studia przypadków.

Studenci pedagogiki i pracy socjalnej mają dostęp do szeregu kursów kierunkowych prowadzonych przez terapeutów i osób pracujących w poradnictwie rodzinnym. Jest to z pewnością przydatne studentom i daje możliwość zdobycia cennej wiedzy od specjalistów.

Zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej turze rekrutacji i poznania fascynującego świata nauk społecznych.

Prowadziła- Karolina Czabanowska
Realizacja- Julia Pietkiewicz