Dzisiejszego dnia kończymy już uniwersyteckie Piastonalia, ale czeka na Was jeszcze wiele atrakcji. Ulicami Opola przejdzie już tradycyjnie parada studentów, a wieczorem odbędą się rapowe koncerty.

Dzień zacznie się o godzinie 10 wspólnym śniadaniem na kampusie Uniwersytetu Opolskiego. Po jego zakończeniu, około godziny 11 studenci wyruszą paradą Żakinady i na kilka godzin przejmą Opole. Będzie to dla nich okazja, by zaakcentować ich obecność mieście i pokazać, że jest to również miasto akademickie. Parada zakończy się na opolskim rynku, gdzie jej uczestnikom zostaną przekazane klucze do miasta.

Wieczorem na Głównej Scenie wystąpią Lax i Noemi, TooHot oraz znani w całej Polsce Grubson, oraz Białas. Dla miłośników rapu będzie to z pewnością wieczór pełen niezapomnianych, muzycznych wrażeń.

Prowadziła- Natalia Kacała
Realizacja- Daniel Socha